Akrilfestmény,  FestésGyerekekkel

Halloween cica titka – hogyan használjuk a világítós festéket?

Világítós festékkel kiegészített festményünk lehet elalváskor hangulatos alvótársunk és lehet Halloween ünnepén rémisztő játékunk is.
Mi van Halloween ünnepén? Egyáltalán ünneplünk valamit?

A Halloween ősi kelta hagyományokból kialakult autentikus ír ünnep október 31. éjszakáján. Elsősorban az angolszász országokban tartják, ám ilyen-olyan formában nálunk is egyre népszerűbb e töklámpás ünnepi szokás.

 

Úgy tartották, hogy október hónap utolsó napja a legvékonyabb választóvonal a holtak és az élők világa között. Az elátkozott lelkek ezen a napon útra kelnek és megpróbálnak visszatérni az élők világába. Ezért fontos a szellemeket megtéveszteni, az otthonoktól távol tartani. Hogyan is?

 

Például ijesztő jelmezekkel, töklámpásokkal és foszforeszkáló, hátborzongató festményekkel.

 

Festős foglalkozásaink egyikén gyerekekkel készítettünk töklámpás festményeket feszített vászonra, akrilfestékkel. A képek elkészítéséhez foszforeszkáló, világító festéket is használtunk.

 

Ha meg nem használtál ilyen festéket, elárulom mire figyelj, hogy a kívánt hatást el tudd érni.

 

Először is érdemes úgy komponálnod a képed, hogy a fényes, világítós folt valamilyen sötét szín mellett legyen.
Egyébként a nagyon világos és nagyon sötét foltok, színek egymás mellett mindig figyelemfelkeltőek!

 

A világítós festéket hófehér alapra kend. Ha színesre festett alapra kened, kevésbé lesz világítós.

A festés során mi mindig hófehér akril alapozóval kenjük le az előrajzolt vásznat, így ágyazunk meg művészfestékeinknek, melynek a ragyogó színek és a foszforeszkáló festék is igazán örül!

 

Mikor előrajzolod a festményed, érdemes maszkoló szalagból letépett pici fecnikkel megjelölni a majdani világítós részeket. Ajánlom mindezt azért, mert a festés hevében könnyen előfordulhat, hogy véletlenül színt festesz az amúgy világítósnak tervezett helyre.

 

Érdemes a világítós festéket a legvégén elkenni, így nem fordulhat elő, hogy egy óvatlan mozdulattal belekensz más festéket.

 

Tehát mikor már csak a foszforeszkáló cuccot szeretnéd rákenni a vászonra, fogj teljesen száraz ecsetet és tégy úgy, mintha lehorzsolt térded kenegetnéd. Így nem elmaszatolva, mégis vastagon fel tudod vinni a világítós anyagot.

 

A teljes száradásra több időt kell hagyni, tehát végezetül tedd biztonságos helyre az alkotást legalább egy estére, vagy fél napra mindenképp.

Mennyire lettek rémisztőek a gyerekek töklámpás festményei, nézd meg itt: